вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Ракомет

Червар одговори на провокациите на Борко

Червар одговори на провокациите на Борко

По низата изјави и провокации кои македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски ги испрати на адресата на Лино Червар, се огласи и хрватскиот селектор.

-Сметам дека тоа е провоцирање, ништо друго. Нема никаква важност. Се обидуваат да ми го нарушат мирот. Сите кои не познаваат мене и него, знаат се. Јас немам никаква потреба да зборувам за него, истакнал Червар за хрватските медиуми вчера.

Изјавите на Борко Ристовски за Червар може да ги прочитате на следниот ЛИНК.

Коронавирус