вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 56
home Ракомет

Цела сала ја пееше македонската химна (ВИДЕО)

Цела сала ја пееше македонската химна (ВИДЕО)

Македонската химна беше испеана во еден глас на вчерашниот натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија-Аргентина на светското првенство кое се игра во Скопје. Сепак и големата поддршка не и помогна на нашите ракометари кои беа поразени со 20-23.