недела, 12. јули 2020. Вести денес: 36
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Ракомет

Број 1 одбрана за минатата сезона според фановите е за Дејан Милосављев (ВИДЕО)

Број 1 одбрана за минатата сезона според фановите е за Дејан Милосављев (ВИДЕО)

Во пресрет на новата сезона во ракометната машка Лига на шампиони, ЕХФ и натаму се навраќа на најинтересните моменти од претходната сезона.

На официјалната страница на европската ракометна куќа, ракометните фанови имаа шанса да ја одберат најдобрата одбрана на голманите во најелитното европско клупско натпреварување за минатата сезона.

Број еден одбрана за минатата сезона е за човекот кој ги бранеше боите на РК Вардар Дејан Милосављев и неговата интеревенција против Веспрем во финалето на ЛШ.

Парламентарни избори 2020