сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Ракомет

Брилијантниот Томовски се најде во тимот на колото во Бундеслигата (ФОТО)

Брилијантниот Томовски се најде во тимот на колото во Бундеслигата (ФОТО)

Нашиот репрезентативец, Мартин Томовски имаше фантастична претстава на голот на Лудвигсхафен во лигашкиот натпревар против Ерланген и беше најзаслужен што неговиот тим се избори за гостинско славје од 24-19.

Тоа негово брилијантно издание со 17 интервенции или поточно 50 процентност на одбраните удари му донесе индекс на корисност 189 и сосема заслужено се најде во тимот на 29. коло во Бундеслигата.

Само за потсетување, Мартин од наредната сезона ќе го гледаме во дресот на скопски Вардар.

Коронавирус