вторник, 2. март 2021. Вести денес: 22
home Ракомет

Брестовац замина, веќе не е селектор на ракометната репрезентација

Брестовац замина, веќе не е селектор на ракометната репрезентација

Данило Брестовац повеќе не е селектор на македонската машка ракометна репрезентација.

-Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на машките ракометни сениори, стои во објавата на РФМ.

Данило Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година.

Коронавирус