четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 22
home Ракомет

Брестовац со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија

Брестовац со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, ќе излезе со комбиниран состав за пријателскиот дуел со Грузија.

Вечерашниот пријателски натпревар со Грузија (20 часот) во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје е во рамките од ЕХФ неделата.

Состав на С. Македонија: Мартин Томовски, Борко Ристовски, Дејан Манасков, Бојан Маџовски, Мартин Поповски, Ненад Костески, Филип Талески, Филип Кузмановски, Дејан Кукуловски, Марко Мишевски, Дарко Димитриевски, Марио Танкоски, Мартин Велковски, Кирил Лазаров, Томислав Јагуриновски, Горан Крстевски, Жарко Пешевски, Филип Арсеновски.

Коронавирус