понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 16
home Ракомет

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари со Исланд

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари со Исланд

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Ислнад за пласман на ЕП 2020 година.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 10 април (среда) против репрезентацијата на Исланд во Рејкјавик.

Вториот натпревар против селекцијата на Исланд ќе се одигра во Скопје во СЦ „Борис Трајковски” на ден 14 април (недела) со почеток во 20:00 часот. Во прилог поширокиот список на ракометната репрезентација на Македонија:

Коронавирус