четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 155
home Ракомет

Браво: Скопјанец успеа да го погоди пресвртот на Вардар (ФОТО)

Браво: Скопјанец успеа да го погоди пресвртот на Вардар (ФОТО)

Вардар во епски меч со неверојатен пресврт ја победи Барселона вчера во полуфиналето во Лигата на шампионите и закажа финале со Веспрем попладнево во „Ланксенс Арена“ во Келн, а еден скопјанец успеа и да заработи од големата победа на црвено-црните.

Дали е мајстор или среќлија е небитно, ама дечково успеа да погоди пресврт, што е тешко замисливо засекој страствен овбложувач. Се обложил дека Вардар ќе победи со пресврт, обложувачки кажано „од кец во два“ и – погоди.

Коронавирус