среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 66
home Ракомет

Браво момци: Фантастична Македонија- Голема победа среде Исланд

Браво момци: Фантастична Македонија- Голема победа среде Исланд

Машката сениорска репрезентација на Македонија со голема победа 34:33 (17:17) се враќа од гостувањето кај Исланд во првиот меѓусебен меч во второто коло од квалификацискиот циклус за Европското првенство.

Вториот натпревар меѓу Македонија и Исланд се игра в недела, 20 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Коронавирус