четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 87
home Ракомет

Браќата Ниокас од наредната сезона во скопски Металург

Браќата Ниокас од наредната сезона во скопски Металург
Olivier NYOKAS of Nantes celebrates during the French Lidl Starligue Handball match between Nantes and Paris Saint Germain on February 27, 2020 in Nantes, France. (Photo by Baptiste Fernandez/Icon Sport) - Olivier NYOKAS - Palais Des Sports De Beaulieu - Nantes (France)

Скопски Металург веќе почна да влече конкретни потези за наредната сезона, па откако ги продолжи договорите на тренерот Иван Марковски и крилото Златко Хорват сега пристигнува информација дека клубот од Автокоманда успеал да ги обезбеди потписите на француските интернационалци Оливие и Кевин Ниокас.

Француските медиуми пренесуваат дека Оливие и Кевин прифатиле ангажман во Металург и ќе потпишат двегодишни договори. Тоа се играчи кои ги покриваат бековските позиции (левата и десната),
Првиот во моментов е соиграч на Кирил Лазаров во Нант, додека пак вториот настапува во Бенфика,

 

Коронавирус