недела, 26. септември 2021. Вести денес: 90
home Ракомет

Божиќ Павлетиќ официјално нов ракометар на „Еурофарм Пелистер“

Божиќ Павлетиќ официјално нов ракометар на „Еурофарм Пелистер“

Хрватскиот ракометен репрезентативец Јосип Божиќ Павлетиќ (27) денеска официјално е промовиран во новo засилување на македонскиот вицешампион „Еурофарм Пелистер“.

Хрватскиот ракометар дојде од редовите на бундеслигашот Гепингем и со екипата од Битола потпиша едногодишен договор, со опција за уште продолжување на соработката за уште една сезона.

– Доаѓањето во овој клуб го гледам како напредок во мојата кариера. Клубот е амбициозен, расте секоја година и мислам дека ги имаме сите предуслови за одлична сезона“, изјави Павлетиќ за клупскиот сајт.

Коронавирус