среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 160
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Бошковски повеќе не е тренер на Голден Арт КЛ7

Бошковски повеќе не е тренер на Голден Арт КЛ7

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 вечерва ја информира македонската спортска јавност дека ја прекинува соработката со тренерот Андон Бошковски.

-Денес, 15 јануари 2021 година престануваат сите обврски за ангажман како главен тренер во клубот на досегашниот прв тренер Андон Бошковски.

На Бошковски му благодариме на досегашната соработка и за придонесот во развој на нашиот проект и му посакуваме многу успех во следните ангажмани, стои во соопштението на суперлигашот.

Клубот во текот на следните неколку дена ќе информира за новото решение на тренерската позиција.  (МИА)

Коронавирус