понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Борко уште еднаш “распали“ по Лино Червар

Борко уште еднаш “распали“ по Лино Червар

Репрезентацијата на Бразил вчера приреди вистинска сензација на Светското првенство совладувајќи ја фаворизираната Хрватска.

Бразилците така го направија најголемото изненадување досега на шампионатот.

Познато е дека македонскиот голман Борко Ристовски не е во најдобри односот со селекторот на Хрватска, Лино Червар, па голманот овој пораз на Хрватска го искористи за „фаќање“ сеир на Червар.

 

 

Коронавирус