понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 174
home Ракомет

Борко Ристовски од Словенија: Никогаш северна (ФОТО)

Борко Ристовски од Словенија: Никогаш северна (ФОТО)

Ракометната репрезентација на Македонија во овие моменти се наоѓа во Словенија каде што ја завршува последната фаза од подготовките за Европското првенство кое стартува на 9. јануари.

Додека се во тек подготовките на Борко не му се допадна тоа што во хотелот пред името Македонија стоеше буквата „Н“ (North). Борко ја прекрчта буквата и фотографијата ја објави на Инстаграм со натпис „никогаш северна“.

Коронавирус