вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 4
home Ракомет

Бомба пред детонација: Кире Лазаров пред потпис во Вардар?!

Бомба пред детонација: Кире Лазаров пред потпис во Вардар?!

Википедија објави информација дека Кирил Лазаров од 2020 е играч на Вардар. Дури и сегашен клуб на македонскиот репрезентативец е објавен Вардар.

Знае ли Википедија нешто што другите не знаат или како и во икс други случаи кога ќе се испостави дека не е точно, едноставно се менува информацијата и ни лук јал ни лук мирисал.

Сепак, ќе провериме, дали има вистина во оваа објава на Википедија.

Коронавирус