понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 133
home Ракомет

БОМБА: Кире Лазаров нов селектор на машката ракометна репрезентација!

БОМБА: Кире Лазаров нов селектор на машката ракометна репрезентација!

Ракометната федерација на Македонија преку статус на Фејсбук објави дека Кире Лазаров е новиот селектор на машката сениорска репрезентација на Македонија.

-Почитувани,

Ве известуваме дека на денешната прес-конференција одржана online Претседателот на Ракомететната Федерација на Македонија г-динот Живко Мукаетов ги информираше претставниците на медиумите дека на одржаната Седница на Управниот Одбор на РФМ на ден 12.02.2021 година, членовите на Управниот Одбор на РФМ едногласно го усвоија предлогот за назначување на г-динот Кирил Лазаров за Селектор/Тренер на сениорската машка ракометна репрезентација.

На денешната прес-конференција присуствуваше и се обрати г-динот Кирил Лазаров, кој се заблагодари на доверената подршка од страна на РФМ и ги информираше претставниците на медиумите дека во периодот кој претстои ќе бидат објавени и соработниците, членовите на новиот стручен штаб.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Почитувани,

Ве известуваме дека на денешната прес-конференција одржана online Претседателот на Ракомететната Федерација…

Posted by Ракометна Федерација на Македонија – официјална страница on Сабота, 13 февруари 2021

ЕУРО 2020

Македонија