четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Блесна и втората ѕвезда: Еве како изгледа брендираниот автобус на Вардар (ФОТО)

Блесна и втората ѕвезда: Еве како изгледа брендираниот автобус на Вардар (ФОТО)

Во новата сезона вардарци на своите официјални патувања ќе го користат автобусот кој доби заслужено разубавување.

Двете шампионски ѕвездички се веќе вцртани, а името Вардар доминира исто како што ракометарите доминираат во ЕХФ лигата на шампионите и во СЕХА лигата.

Коронавирус