понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Ракомет

Белгиски репрезентативец нов ракометар на Металург

Белгиски репрезентативец нов ракометар на Металург

Белгискиот репрезентативец Арбер Ќерими е нов член на македонскиот ракометен клуб Металург.

Тој доаѓа од француската екипа Сесон и има 28 години, а игра на позицијата среден бек.

Ќерими пристигна денеска и веднаш отпатува за Маврово каде му се приклучи на тимот на Металург во подготовките за новата сезона.

Локални избори 2021