сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Барселона го растури Елверум

Барселона го растури Елверум

Ракометниот гигант Барселона која непоразена ја заврши групната фаза славеше во првиот меч од осминафиналето од ЛШ против норвешки Елверум со (25-37)

Најефикасен кај победникот беше Дика Мем со осум гола, Фабрегас даде пет, додека Циндриќ, Јанц и Н’Гесан имаа по четири реализации.

Кај норвешкиот шампион Елверум, Блонц осум пати ја тресеше мрежата на фаворитот.

Реваншот меѓу двата тима кој исто така ќе се игра во каталонската престолнина се очекува да биде само формалност,и е закажан на 5 април.

Коронавирус