четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 172
home Ракомет

„Балкан Хендбол“ открива какви се шансите Лазаров да игра вечерва

„Балкан Хендбол“ открива какви се шансите Лазаров да игра вечерва

Според последните информации капитенот на нашата ракометна репрезентација Кире Лазаров ќе биде на клупата за вечерашниот меч со Чешка, кој стартува со почеток од 20:30 часот.

Победа во овој меч ќе значи полуфинале на дофат за нашите ракометари. Сеуште нема јасни информации за повредата на нашиот капитен.

Според неофицијални информации на “balkan-handball”, тешко може да се очекува дека Кире ќе заигра на теренот.

Чесите од друга страна се засилија на позицијата пивот. На Земан и Петровски, им се придружи Петр Шлахта.

Коронавирус