вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 96
home Ракомет

Австрија загуби еден од најважните свои ракометари

Австрија загуби еден од најважните свои ракометари

Ракометната репрезентација на Австрија поради повреда загуби еден од своите најважните ракометари, Александар Херман, кој го пропушта турнирот.

На вчерашниот тренинг на нашиот противник во групата, десниот бек заработи скршеница на стапалото.

Херман има значителна минутажа во натпреварите за својата селекција.

Ова не е прво вакво лошо искуство за Херман, кој прво пропушти добар дел од Европското првенство кое се одигра во 2019-та, а поради скршеница го пропушти и минатогодишното Светско првенство.

Коронавирус