петок, 3. декември 2021. Вести денес: 105
home Ракомет

Атрактивна скопјанка ќе трча гола ако Вардар победи вечер!

Атрактивна скопјанка ќе трча гола ако Вардар победи вечер!

Популарна скопјанка, која на Твитер може да ја пронајдете под името Ле Моник му даде „мотив“ повеќе на Вардар да слави против Веспрем во финалето на Лигата на шампиони.

Девојката најави дека доколку Вардар стане шампион, тогаш таа ќе трча гола по булеварот Партизански одреди.

Како што напиша во коментар под својата објава, Ле Моник ќе тргне од шопинг центарот Скопје Сити Мол, а финишот ќе биде на плоштадот Македонија.

Коронавирус