четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Ангела Јанкуловска МВП на женскиот ракометен Куп

Ангела Јанкуловска МВП на женскиот ракометен Куп

Победата на ЖРК Куманово во финалето на Купот во женска конуренција стигна полесно од предвиденото.

Ангела Јанкуловска од ЖРК Куманово беше прогласена за најдобар играч на завршниот турнир, откако и во полуфиналето и во финалето беше најефикасна во победничкиот табор.

Андреа Илиќ од ЖРК Вардар е најдобар голман на турнирот.

foto: gol.mk

 

Коронавирус