понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Ракомет

Андон Бошковски нов тренер Тинекс Пролет

Андон Бошковски нов тренер Тинекс Пролет

Тинекс Пролет за нов тренер го ангажираше Андон Бошковски со кого потпиша договор на две години.

Екипата на Тинекс Пролет минатата сезона беше одлична во шампионатот и го освои третото место, па главна задача на новиот предводник ќе му биде да го повтори успехот.

Бошковски минатата сезона беше тренер на Голден Арт КЛ7, каде што помогна во развојот на младите ракометари на тимот, по што седна и на кормилото на Радовиш со кој обезбеди опстанок во елитата.

.

Коронавирус