петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 183
home Ракомет

Алем Тоскиќ ќе биде тренер на словенички Целје

Алем Тоскиќ ќе биде тренер на словенички Целје
Alem Toskić (10) in Tonči Valčić (24) med polfinalno tekmo FINAL4 turnirja SEHA Lige Vardar Skopje - Croatia Osiguranje Zagreb, v Novem Sadu, 11. aprila 2014.

Поранешниот пивот на Вардар, Алем Тоскиќ после во иднина ќе биде на клупата на словеничкиот Целје. Поради ова во Целје се одлучија да го вратат Тоскиќ во клубот каде што како играч имаше одлични настапи.

„После осум години се враќам дома. Повторно ќе бидам дел од клубот кој ми даде најмногу во мојата играчка кариера. Тука поминав шест години како играч и точно знам што значи да се носи дресот на Целје. од друга страна сега сум во сосема друга улога. Верувам во себе и сигурен сум дека сум подготвен за овој предизвик. Ситуацијата не е лесна, но ова е спорт и ќе сториме сè да го вратиме клубот на позицијата која му припаѓа“, коментира Тоскиќ.

 

Коронавирус