четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 109
home Ракомет

Алборг потпиша со норвешки репрезентативец

Алборг потпиша со норвешки репрезентативец

Норвешкиот ракометен репрезентативец Кристијан Бјорсен официјално потпиша договор со екипата на Алборг.

Данскиот првак има амбициозен план за наредните сезони. Тој го вклучува Микел Хансен, кој го шокира ракометниот свет и одлучи кариерата да ја продолжи надвор од ПСЖ кој со Алборг потпиша тригодишна соработка со новата екипа.

Искусниот ракометар доаѓа од редовите на Вецлар.

Коронавирус