четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 73
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Ракомет

Алборг не се шегува, ќе потпише и Арон Палмарсон

Алборг не се шегува, ќе потпише и Арон Палмарсон

Екипата на Алборг прави „дрим-тим“  за наредната сезона .Според информациите од медумите од Скандинавија во оваа екипа се очекува да пристигне Арон Палмарсон од Барселона.

Претходно е ставен потпис со Кристијан Бјорнсен од Вецлар, а потврдени се трансферите уште на Јакоб Холм и Сигвалди Гудјонсон.

Алборг преговара со двајца ружни напаѓачи во Андреас Нилсон и Макс Дарџ. Од Флензбург се очекува да потпише Менсах Ларсен, а меѓу стативите ќе биде Никлас Ландин според последните информации.

 

Коронавирус