вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 119
home Ракомет

Алборг до трето место на Супер Глоб турнирот

Алборг до трето место на Супер Глоб турнирот

Мечот за трето место на овогодишниот Супер Глоб турнир донесе убедлива победа на Алборг против Пињеирос (34-29).

Данскиот првак заборави на полуфиналниот неуспех и со едно одлично полувреме го одлучи прашањето на победникот.

Јул-Ласен постигна шест гола за Алборг, а Сиферт со исто толку погодоци се истакна кај бразилскиот тим.

Локални избори 2021