понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 41
home Ракомет

Ако го пропуштивте, погледнете: Најубавиот гол против Чешка го даде Велковски (ВИДЕО)

Ако го пропуштивте, погледнете: Најубавиот гол против Чешка го даде Велковски (ВИДЕО)

Мартин Велковски почна од првата минута на дуелот против Чешка и има два гола после првото полувреме.

Едниот од погодоците веќе е меѓу најдобрите акции во вториот круг на шампионатот и досега дефинитивно најубавиот на дуелот против Чесите.

Очигледно денот одмор влијаеше позитивно кај него и успеа да ја преброди кризата, така што почна да го игра она што се очекува од него.

Успеа да покаже дека може да биде од корист во нападот на репрезентацијата, а каков гол постигна погледнете во видеото.

Извор: 24ракомет

Коронавирус