вторник, 25. јуни 2019. Вести денес: 93
home Ракомет

Ацо Јоновски им стана тренер на Диви и Филип Лазаров

Ацо Јоновски им стана тренер на Диви и Филип Лазаров

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец Ацо Јоновски стана новиот тренер во Ратигнер.

Германскиот клуб минатата недела го смени тренерот Халид Кан, што во рамки на клубот и локалните медиуми беше означено како сензација.

По размислувањето, клубот се одлучи толку Јоновски да биде тренерот кој ќе го замени Кан.

Со ваквата одлука, Јоновски им стана тренер на соиграчите Филип Лазаров и Петар Ангелов.