понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 83
home Ракомет

Абутовиќ заминува од Рајн Некар Левен

Абутовиќ заминува од Рајн Некар Левен

Некогашниот ракометар на Вардар, Илија Абутовиќ, оваа лето ќе си замине од тимот на Рајн Некар Левен.

Абутовиќ нема да ја продолжи соработката со „лавовите“.Тој потекнува од Врбас, играше за Спартак Суботица и Партизан, па словенечкиот Слован Љубљана, пред да дојде во Вардар во 2011 година и да стане легенда на клубот.

Беше дел од генерацијата на македонскиот тим што ја освои првата титула во Лигата на шампионите пред да замине во Германија.

Коронавирус