петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 77
Во живо

Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Ракомет

Абутовиќ на својата свадба ја пееше македонската песна „Ја излези Ѓурго“ (ВИДЕО)

Абутовиќ на својата свадба ја пееше македонската песна „Ја излези Ѓурго“ (ВИДЕО)

Ракометарот Илија Абутовиќ вчера стапи во брак со неговата долгогодишна девојка Сања Стојчевска, сега Абутовиќ.

Свадбата била весела, а гостите ги забавувал пејачот Јоце Панов.

Но, за микрофон се фати и младоженецот.

Илија ја запеа прекрасната македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Како звучеше тоа, погледнете во продолжение: