вторник, 22. октомври 2019. Вести денес: 0
home Останати спортови

„Живеј го сонот“- одбојкарите на Македонија со промотивен спот за претстојното Европско Првенство (ВИДЕО)

„Живеј го сонот“- одбојкарите на Македонија со промотивен спот за претстојното Европско Првенство (ВИДЕО)

Македонската одбојкарска репрезентција ја одработува третата недела подготовки во Маврово за деби настапот на ЕП.

Денеска беше промовиран и воведниот видео спот кој ја носи пораката „Живеј го сонот“.

Нашите репрезентативци посакуваат успешен настап на континенталниот собир во септември.

Посакуваат поддршка на трибините во Љубљана и доволен број на победи за пласман во втората фаза од ЕП.