среда, 1. април 2020. Вести денес: 164
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

Заслужи: Eве каде Ноле си ги полни батериите после победата на Вимблдон (ФОТО)

Заслужи: Eве каде Ноле си ги полни батериите после победата на Вимблдон (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ веднаш по завршувањето на Вимблдон замина на заслужен одмор со семејството. За негова летна дестинација ја избра Шпанија и летувалиштето Марбеља. Шпанија е една од омилените земји на Ноле бидејќи таму живее неговиот брат Ѓорге како и духовниот водач Пепе Илмаз.

Погледнете како уживаат Ноле и Јелена.