сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 108
Во живо

30-та Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Останати спортови

Заради неа секој би гледал фудбал – оваа италијанска водителка го помати умот на машкиот род

Заради неа секој би гледал фудбал – оваа италијанска водителка го помати умот на машкиот род

Многу љубители на фудбалот сакаат италијанската водителка Флоријана Месина да го замени легендарниот Гери Линекер во емисијата „Натпревар на денот“.

Поранешниот напаѓач на Англија и Тотенхем е домаќин на спортското шоу веќе 21 година и има милион следбеници на Инстаграм. Но, дури и тоа не му помага да ја одржи својата позиција наспроти атрактивната колешка од Италија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina)

Заводливата 30-годишна Флоријана е скоро двојно помлада од Линекер, а неопходното искуство го стекна водејќи ја емисијата „Туто Кампо“ на Канал 9.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina)

ЕУРО 2020

Македонија