недела, 26. септември 2021. Вести денес: 45
home Останати спортови

ЗАПРОСУВАЊЕ НА ОИ: Не освои медал, но доби ваква понуда (ВИДЕО)

ЗАПРОСУВАЊЕ НА ОИ: Не освои медал, но доби ваква понуда (ВИДЕО)

Аргентинската мечувалка Мариа Белен Перез засекогаш ќе ги памети Олимписките игри во Токио, но не по освоен медал, туку по запросувањето.

По настапот, додека даваше изјава, нејзиното долгогодишно момче Лукас Гилермо Сауседо се појави со лист на кој пишуваше: Ќе се омажиш ли за мене?

Коронавирус