среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Останати спортови

Замина во легендите: После неколку години борба за живот, почина човекот кој засекогаш ќе остане легенда во Формула 1 (ФОТО)

Замина во легендите: После неколку години борба за живот, почина човекот кој засекогаш ќе остане легенда во Формула 1 (ФОТО)

На 67. Годинишна возраст денеска во Мелбурн почина директорот на Мѓународната тркачка автомобилска федерација (ФИА) Чарли Вајтинг, сопштија од ФИА.

Вајтинг, кој пто со децении беше еден од највлијателните луѓе во Формула 1, почина од белодробна емболија.

Инаку, новата сезона на Формула 1 треба да започне на 17. Март со трката за голема награда на Австралија во Мелбурн.

Локални избори 2021