понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 59
home Останати спортови

Загуби милион долари за 40 секунди на борбата Мекгрегор – Сероун (ФОТО)

Загуби милион долари за 40 секунди на борбата Мекгрегор – Сероун (ФОТО)

Инстаграм ѕвездата Ден Билзериан е посиромашен за милион долари по мечот меѓу Конор Мекгрегор и Доналд Сероун.

Каубој е голем пријател со ѕвездата од Инстаграм, а овој веројатно мислеше дека ќе го победи Мекгрегор, па вложи милион долари на негов триумф.

Меѓутоа, на крајот жали затоа што Мекгрегор го нокаутираше Каубој за само 40 секунди и така ѕвездата од Инстаграм загуби милион долари за помалку од минута.

 

View this post on Instagram

 

Puttin some pocket change on @cowboycerrone who y’all got?

A post shared by Dan Bilzerian (@danbilzerian) on

Извир: СуперСпорт

Коронавирус