четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 127
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Останати спортови

За Линдзи Вон претстојната сезона ќе биде последна

За Линдзи Вон претстојната сезона ќе биде последна

Познатата американска скијачка Линдзи Вон соопшти дека претстојната сезона ќе биде последна за неа.

33-годишната Вон има 82 победи во трките од Светскиот куп и четири пати го освојувала големиот Кристален глобус.

– Ова ќе биде последна сезона во мојата кариера, напиша Вон на Инстаграм.

Атрактивната Американка последните неколку сезони се соочуваше со повреди, па посакува во последната нејзина сезона да нема такви проблеми и успешно да стави печат на богатата кариера.

Коронавирус