понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 39
home Останати спортови

Возачот на Формула 1 претерал со алкохолот, не можеше ни дома да си влезе (ВИДЕО)

Возачот на Формула 1 претерал со алкохолот, не можеше ни дома да си влезе (ВИДЕО)

Една од најголемите ѕвезди во Формула 1, пилотот на Ред Бул, Макс Ферстапен, по повод 23-тиот роденден толку многу се напи, што се мачеше да си ја отклучи влезната врата од домот во Монте Карло.

На Макс роденден му е 30-ти септември, а снимката од пијаниот Ф1 возач се појави во документарен филм на холандската телевизија Зиго.

Коронавирус