вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Останати спортови

Во Волково утре ќе се одржи четвртиот „Јулски коњички турнир“

Во Волково утре ќе се одржи четвртиот „Јулски коњички турнир“

На хиподромот на Коњичкиот клуб Вивакс од Скопје, утре во Волково ќе се одржи четвртиот „Јулскиот коњички турнир“ и 5. коло од отвореното Државно првенство во прескокнување на пречки за 2021 година.

На програмата се четири натпревари во прескокнување на пречки во класи А, Б, Ц и Д со височина на пречките од 0,90 метри до 1,20/130 метри.

Натпреварите ќе започнат во 9,30 часот.

Коронавирус