недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 4
home Останати спортови

Во САД за првпат се одигра натпревар пред полни трибини (ВИДЕО)

Во САД за првпат се одигра натпревар пред полни трибини (ВИДЕО)

Во САД се одигра првиот настан пред полни трибини од почетокот на пандемијата. Во Тексас на безбол мечот помеѓу Тексас Ренџерс и Торонто Блу џејс присуствуваа 40.000 гледачи.

Причина за ваквата слика која недостасуваше на спортските терени е имунизацијата на големиот број жители во државата Тексас.

Коронавирус