петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Останати спортови

ВО 9:45 ЧАСОТ: Следете ја борбата на Дејан Георгиевски за олимписки медал

ВО 9:45 ЧАСОТ: Следете ја борбата на Дејан Георгиевски за олимписки медал

Македонскиот таеквондистот Дејан Георгиевски се пласира во полуфиналето, категорија +80 килограми Олимпискиот турнир во Токио.

Откако утринава го победи актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба, Георгиевски патот кон олимпискиот медал го продолжи и со победата над Саиду Гбане од Брегот на Слоновата коска.

Во полуфиналето ќе се сретне со таеквондистот Ин од Кореја. Оваа борба е закажана за 9:45 часот по македонско време.

Може да ја следите на програмата на МРТ 1.

Коронавирус