четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 191
home Останати спортови

Вистинска “магија” на Матеја Хорват на ЕП во футсал (ВИДЕО)

Вистинска “магија” на Матеја Хорват на ЕП во футсал (ВИДЕО)

Третиот натпреварувачки ден на УЕФА футсал Европското првенство кое се одржува во Холандија ни донесе нови два натпревари. Хрватска успеа да ја победи Полска со 3:1 и ги освои првите бодови во својата група, а многу веројатно е дека футсал ѕвездата на „коцкестите“ ќе биде главен кандидат за гол на турнирот.

Матеја Хорват се погрижи за футсал „рабона“ и со истата донесе водство за својата репрезентација во првото полувреме, што се покажа како најава за победата од сигурни 3:1.

 

 

Коронавирус