недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 105
home Останати спортови

Вил Смит се приклучи на меѓународниот маратон во Хавана

Вил Смит се приклучи на меѓународниот маратон во Хавана

Холивудската ѕвезда Вил Смит се приклучи на меѓународниот маратон во Хавана. Маратонот почна утрово во 5 часот.

Смит се приклучи на останатите 6.000 учесници.

Неговата цел беше да ја покрие полумаратонската дистанца од 21 километар и 100 метри.

Актерот стигна до финалето, покажувајќи одлична форма.

Коронавирус