понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 158
home Останати спортови

ВИДЕО: Вежби од професионалец, еве како жените да имаат рамен стомак

ВИДЕО: Вежби од професионалец, еве како жените да имаат рамен стомак

Неостварената желба на многу жени одсега може да стане реалност.

Многу жени посакуваат да имаат рамен стомак, но тоа бара време и вежбање, затоа фитнес инструкторката, Наташа Јовановска, објави серија на нови видеа кои ќе ви овозможат да ја достигнете таа цел.

Јовановска изминатитве неколку дена започна со објавување на видеа во кои таа вежба во домашни услови, бидејќи одењето во фитнес центрите во моментов е забрането поради коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

?DYNAMIC PLANK WORKOUT? Here is a great plank variation workout that can be done anywhere. Plank is an effective bodyweight exercise that works primarily on the core muscles but it also strengthens your back, shoulders, arms, thighs and glutes. This is a full body workout that can help you build muscles and burn fat just in a couple of minutes ? Each exercise is done in 30 to 60 sec(or more ?)and you can repeat the cycle as many times you want. – ☑️Up down plank ☑️Side dips plank ☑️Plank with leg raise ☑️Side plank rotation ☑️Body saw plank Have a great and sweaty workout ??? . . . #plank #planking #plankworkout #plankchallenge #plankforeveryone #plankvariations #plankday #plankfitness #dynamicplanking #dynamicworkout #core #corestrength #coreworkout #workout #workoutfromhome #workoutroutine #abs #abstrainingday #fitnessroutine #fitforlife #fitnesstrainer #stayfit

A post shared by Natasha Jovanovska (@romanoff_dynasty) on

Доколку ги пропуштивте предходните две видеа, истите може да ги погледнете ТУКА и ТУКА 

Коронавирус