петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 105
home Останати спортови

ВИДЕО: Вака ќе изгледаат новите болиди во Ф-1

ВИДЕО: Вака ќе изгледаат новите болиди во Ф-1

Формула 1 денеска на социјалните мрежи објави прво видео од новиот дизајн на болидите, што ќе почне да се користи во шампионатот од 2021 година.

Во оваа сезона Ф1-шампионатот ќе влезе во нова ера, со нов радикален редизајн на шасијата, нови мотири и многу други промени. Иако дел од тимовите бараат одложување на новите промени, Формула 1 засега оди напред според првичните планови.

 

Коронавирус