среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Останати спортови

Видео: Трудница побарала од Ѓоковиќ автограм на стомак

Видео: Трудница побарала од Ѓоковиќ автограм на стомак

Новак Ѓоковиќ, по освојувањето на Австралија опен, одлучил да се прошета по Брајтон Бил и да ги изненади сите кои се нашле на тоа место.

Секако, никој не очекувал да го сретне светскиот број еден на сред плажа во Мелбурн, имало разни реакции.

Меѓу најинтересните секако е реакцијата на една трудница, која побарала од Ѓоковиќ да и даде автограм, односно да и се потпише на стомакот.

Qatar 2022