понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 21
home Останати спортови

ВИДЕО: Тренинг во домашни услови, ефикасни вежби со кои ќе го активирате целото тело

ВИДЕО: Тренинг во домашни услови, ефикасни вежби со кои ќе го активирате целото тело

Полицискиот час почна, време е да започнете со вашиот тренинг.

Доколку сѐ уште немате одлучено кои вежби да ги направите денес, ние би сакале да ви предложиме неколку вежби кои би можеле да ги направите во домашни услови.

 

View this post on Instagram

 

?GLUTE ISOLATION WORKOUT? Simple bodyweight glute workout for all fitness levels. Exercises are perfect for glute activation before strength training but also works pretty well in home conditions without any equipment. Bands are totally optional but highly recommended ❤️?✨ – ☑️Donkey kicks 4×20 ☑️Side lying leg raise 4×20-each leg ☑️Clam shells 4×20-each side ☑️Single leg hip thrust 4×15 (now that’s a burner??) . . . . #homeworkout #homeworkoutvideos #hometraining #workoutvideos #workout #workoutmotivation #gluteworkout #glutes #glutetrainning #gluteactivation #gluteactivationstarterpack #bandworkoutsessions #resistancebandsworkout #fitnessathome #fitnesstrainer #fitnessmotivation #fitnessjourney #fitnessvideos #fitnessforall #fitnesslifestyle

A post shared by Natasha Jovanovska (@romanoff_dynasty) on

ЕУРО 2020

Македонија