среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 121
home Останати спортови

ВИДЕО: Тежок судир на Ф2 патеката, двајца возачи пренесени во болница

ВИДЕО: Тежок судир на Ф2 патеката, двајца возачи пренесени во болница

Судир се случи на трката од Формула 2 за големата награда во Русија.

Возачите Нобухара Мачушита и Никита Мазепин по сударот веднаш биле пренесени во болница.

По деталните прегледи на двајцата возачи било утврдено дека ниту еден од нив нема посериозни и тешки повреди.

Локални избори 2021